Bahar gelince Ayrım gözetmeden tüm çiçekleri  aynı anda  koklamak geçer içimden...
Bahar kokusu denilen kokunun  böyle olabileceğini düşünerek. Sonra da hiç ayırım gözetmeden ayrıştırmak isterim algımı onları koklamak için  tek tek, hiçbirini gücendirmeden.
Çiçek sevgisi nasıl tanımlanır diye sorsalar bana. cevap veremem.
Hatta bimem diyebilirim belki de. Fakat çiçekten yoksun bir yaşamı kabil değil asla düşünemem. Hayal bile edemem.
Doğa sevdasının  yegane simgesidir çiçekler, güzellikleri ile kokularıyla hele

Ciğerci Ahmet
Fasulyenin yahnisi Gitti geldi aynisi.. Ciğerci Ahmetle anımsarım her zaman bu tekerlemeyi.
Ciğerci dükkanında, kavururken taze taze kuzucuk ciğerlerini... Devamlı dökülürdü ağzından fasulyenin ünlü tekerlemesi...
Fasulyenin yahnisi, Gitti geldi aynisi. Sanırım ki Ciğerci Ahmet değişmeyen siyasetçileri ima etmek isterdi  hiç bir zaman ağızından düşürmediği fasulye tekerlemesiyle...
Mevcut siyaseti hep böyle eleştirirdi... Şen şakraktı kendisi... Müşteri de olsa adı kişinin sevmezdi somurtkanlığı.
Hatta gördüğünde somurtkanlığını bir müşterisini, ne yapar ne eder fırsat yaratarak sokulurdu yanına müşterinin ve ince bir espiryledefederdi somurtkanlığını kişinin.
Çünkü Ciğerci Ahmetin ciğer yemegi ancak gülerek,neşeyle yenilmeliydi. Sanırım ki buydu felsefesi  Ciğerci Ahmetin... Tutamazdı kendilerini müşteriler nefis ciğerini yerken Ciğerci Ahmetin.
hem yer hem de eylenirlerdi. Ve başlardı yine Yinelenirdi tekrar tekrar Ciğerci Ahmet'in fasulye tekerlemesi. Lefkoşanın sevgilisi olmuştu Ciğerci Ahmet nefis ciğeriyle  Ama ille de daha çok espirileri ile cezbederdi müşterileri.
Bir de siyasetin beşiğiydi dükkanı sıkça siyasetten dem edilidi Yenmekte iken nefis ciğeri... Ciğerci Ahmet siyaset adına bombalardı daima ünlü siyasileri Günün eğlence nedeni olurdu Ciğerci Ahmetin, siyasetle ilgili espirili eleştirileri.
Hatta ünlü siyasiler de katılmaktaydı alemlerine Ciğerci Ahmetin. Hasbelkader gün gele Vefatından kısa bir süre önce yan yana yatmıştık Devlet hastanesinde ilk stendim takıldığında kalbime...
Anımsadığım kadar, ağırdı hastalığı biçarenin. Gerçi hastayken bile, çaresizliğini göstermemek için  çevresine, direnmekte idi Lefkoşanın önemlisi..
Ciğerci Ahmet kişisi. Ama uğraşılar yetmedi rahmetli oldu Ciğerci Ahmet  rahmete erdi.
Bundan böyle ve bundan sonra da efsane olarak yaşayacak gönüllerde fasulye tekerlemesi ile birlikte..
Lefkoşanın ciğeri ve espirileri ile ünlenmiş kişisi. Ciğerci Ahmet...ciğerci Ahmet Toprağın bol,mekanın olsun cennet Allaha rahmet...CİĞERCİ AHMET...