Cek ve cak diye biten cümleler kurmaktan vakit bulup da kendine bir bakar mı acaba Başbakan ve hükümeti.
Yapacağız edeceğiz demekten bir yönetme modeli düşünmeye zaman bulamıyorlar.
Hayır mesele zaman meselesi de değil niyet meselesi.
Bu hükümetin niyeti yok.
Hiçbir şeye niyeti yok.
Öncelikle devlet nedir ne olmalıdır ve nasıl olmalıdır diye kafa yormaya araştırmaya düşünmeye bulmaya ve yapmaya niyeti yok.
Hatta siyasi parti nedir, üyesi olduğum siyasi parti nedir, derdi nedir bu partinin, kurulurken bir derdi vardı ama o dert devam ediyor mu halâ, ediyorsa ülkenin halkın sorunlarına nasıl bakmalıyız, yoksa asla ve kata umursamamalıyız, nasıl olmasa anavatanımız bizim yerimize düşünüp uyguluyor biz  Türkiye hükümetine biat edip maaş çekmeye devam ede ede kırk yıl hatta dört yüz yıl daha hükümetçilik oynamaya devam edebiliriz diye bir rahatlığın içinde zevkü sefa ile gülüşüyorlar mı.
İyi hoş da Taksim sahasındaki çimenlerin üstünde top sektirecek kimse yok mu.
Kimse bize yan bakamaz biz topraklarımızda istediğimiz gibi top çevirebilir diyor çok muhteşem hükümetimiz de Taksim sahasında top çeviren biri var mı.
Var da ben görmüyor bilmiyorsam özür dilerim.
Meriç köyü kırsal arsalarının yolu iki hafta içinde asfaltlanacak diye buyurdu hükümet hazretleri de YİĞİTLER yolunda daha kaç ay beklenecek.
Hani BM ye karşı parti yayın organlarında kimse bize karışamaz diye böbürlenenler.
Hayır bu yazının derdi BM ile gerilim yaratın diye kışkırtmak değil asla ve fakat hamaseti bırakın da ülkemiz ve ada gerçekleri karşısında ayakları KKTC topraklarına basan bir politikanız olsun önerisi ile yazılıyor bu yazı.
Var sayalım ki iki devletli çözümü komşular dahil bütün dünya kabul etmiş olsun.
Hani sayın bakanlar hükümetinizin dünyaya açılmayı hedefleyen eğitim politikanız.
Yok öyle ‘‘ biz MİLLİ eğitimimizi ÇADIRDA DA YAPARIZ ’’ hamaseti.
Çağdaş eğitim anlayışında ana lisanın önemi nedir, günümüz dünyasında yabancı dil eğitiminde projelerimiz işte şunlardır, günümüz okullarında azami yirmi öğrenciye bir derslik düşüyor bu yüzden de her il ve ilçemizde ortaokul ve liselerimiz için rezerv araziler ayırdık ve planladığımız okulların eğitim dalı ağırlıklarına göre hazırladığımız ptojeler de işte bunlardır diyebilecek bir hali var mı bu hükümetin.
Bir de özel merakım var bu hükümet üyelerinden kaç tanesinin kendi ilgi alanlarında son on yılda okuduğu tek bir bilimsel makale var mı.
Benim cevabım yok.