Kapkara bulutlar gezinir başımızın üzerinde  gökyüzünde. Yağışa dönüşüp mutluluk verirdi eskilerde Çiftçilermize Ve hepimize... Eskilerde feci kuraklık bulutların yoksunluğu ile gelirdi topraklarımıza. Ancak artık kuraklık kol gezmekte Yağmur bulutları olduğu halde. Belki de kuraklık denilen musibet devam ettikçe doğada Deprem gibi doğal felaketler oluyor coğrafyanın talihsiz bölgelerinde...
Suların getirdiği doğal felaketler  olur ya çevremizde Hoş değil ama  nerdeyse razıdır insan acılarına depremler yerine. Bu kadar insan telef olmaz barınakları ile birlikte. Bıktı artık insanlar felaketler karşısında  birbirlerine artık ders almamız gerekir demekten.Bilimlerin desteği ile önem vermek tedbirlere. Gerçi mümkün değil dur demek felaketlere.
Ancak daha az canları kurban etmemek Ve daha az zararlara uğramamak için Çareler çok. Vazgeçelim artık balık hafızalı olmaktan. Unutmıyalım bu denli acılı geçen günlerimizi... Hazırlıklı olmalıyız bir an önce olası toprak altı ve toprak üstü felaketlere.