Küçük Medrese sokaktır çocukluğumun sokağı, 12 numaralı ev, Lefkoşa’da.
Bahçemizde bir de badem ağacı vardı. Her çiçeklendiğinde şaşırırdım.
70 yılı aştı dünyadaki serencamım ve 70 yıldır buğdaylar başağa durduğunda da, otlar yeşerdiğinde de papatyalara ekşilicelere de şaşırırım.
Şaşırmak güzeldir ve zaten hiçbir Allah’ın kulu ekmeden sulamadan açan papatyalara ekşilicelere azganlara kavcarlara  şaşırmıyorsa insan bir eksiği var demektir.
Güzellikler karşısında şaşırmak çok insani bir olaydır.
Ve ne yazık ki son on yıllarda insanlardan kaynaklı şaşırmalarım artmaya başladı.
Haksız kazanç karşısında şaşırmayan insan insan olarak kalabilir mi.
Neredeyse bütün derslerinden kırık not alan evlat karşısında şaşırmayan ve bu kötücül şaşkınlığa ilaveten üzülmeyen ebeveynin ebeveynliği ne kadardır.
Mühendis ve mimar ve müteahhit malzemeden çalıyorsa şaşırmayan ne olsun.
Ben / biz bu ülkeyi çok iyi yöneteceğiz diye hükümet etmeye talip olanların zaten uzun bir süredir kendileri sayesinde kötü yönetilen ülkemizi her seçimle daha da kötü yönetmeye başlıyor olmalarına şaşırmayan ve şaşmaz bir şekilde aynı kötü partilere oy vermeleri karşısında bunlara seçmen denebilir mi.
Koalisyon hükümetini oluşturan partiler dünlerde ve günlerde korkarım ki yarınlarda da oy verecek her bir seçmene şaşırırım ben. Şaşırırım kötüye / kötülere oy vermekte inat eden her bir insana şaşırırım.
Üç kuruluk güncel menfaati uğruna evlatları9nın geleceğini karatacak şekilde siyasi tercih yapanlara şaşırırım.
Şaşkınlık vercidir 2016 yılından beridir her iktisadi ve mali işbirliği protokolunda yer alan, Güzelyurt hastanesinin bu yıl hizmete gireceğine dair üst üste 8 sene ahkâm kesildiği halde açılmamış olmasına karşın bu gün yine bu yıl açılacak denmesine şaşırırım.
Damarımı kesseniz sarı mavi – sarı siyah – sarı kırmızı – sarı yeşil akar diyen futbol fanatiklerinin taraftarı oldukları takımlarda yabancı futbolcu oynatılmasına şaşırmadıklarına şaşırır onların yerine ben itiraz ederim.
Güzel güzel üniversiteye gidip dirsek çürüterek mürekkep yalayarak kafa yorarak diploma almak varken para ile diploma satın alanlara ve para ile diplo0ma satanlara şaşırırım ben.
Ve şimdi siz bana şaşıracaksınız ama.
İktidarda geçirdikleri her gün zarar verenlerin kendilerini çok başarılı bulmalarına şaşırırım fena halde şaşırırım.
Ha bir de 3 vakte kadar ortaya çıkacak yalanların arkasına ‘‘ onlara hadlerini bildireceğiz, KKTC hükümetinden izin almadan resmi izin almadan topraklarımızda görev yapamazlar ’’ dedikten sonra üç günde bitmesi gereken Yiğitler – Pile yolunu bitiremeyenlere şaşırırım.
Ve Azerbaycan yetkililerinden komşularımızı şaşırtacak bir açıklamayı bekleyen varsa şaşırırım.
Ne dersiniz Azerbaycan beni şaşırtır mı.