Yüzleşelim.
Tüp gazın yüzüne bakabiliyor musunuz. İktidara geldiğinizde yirmi Türk lirasıydı, sadece dün otuz Türk lirası zam yaptınız.
Şimdi geçin karşısına gaz tüpünün ve yüzleşin.
Yüzleşelim evet.
Bir yıl önce  seksen Türk lirasıydı yağsız dana kıyması ve sayenizde üç yüz Türk lirasına yükseldi ki biz  karşılaşıp da yüzüne bakamıyoruz, uzaktan bakıyoruz, siz şimdi beş on kilo kıyma alıp koyun masaya kebap ya da köfte olarak ve yüzleşin şeftali kebabı ile.
Yüzleşelim evet.
Hastalar olarak pek çok ilacı bulup da yüzleşemiyoruz varsın hastalıklarımız ilerlesin siz makam koltuklarınızla yüzleşin karşı be karşı bakışarak.
Yüzleşelim evet.
Allah’ın kabağı, şahurga gabağı altmış Türk lirası ile yüzleşeli çok oldu ve o sebepledir ki yüzleşemiyoruz kabak ile, siz parti merkezinizde yüzleşin ayna ile.
Yoksa genel merkezinizde ayna, Paralik yollar size. 
Kiraz küçük şirin tatlı bir yemiştir, kendimizden vazgeçtik çocuklarımız yüzleşemiyor kirazın tadı ile, oysa eskiden kiraz kipesi takarlardı kulaklarına. Siz kurulun makam arabalarınıza ve yüzleşin dikiz aynalarınızla.
Yüzleşelim evet.
Elektrik santralı ücretleri ve kesintileri ile yüzleştik ve sarınıp battaniyelere geçiriyoruz kış gecelerini ve siz geceleri de çalışır halde bırakın makam odalarınızdaki klimaları varma da sabah on dakika oda sıcaklığında kahvenizi almak zorunda kalırsınız diye. Akşam paydosu öncesinde uyarın odacınızı klimayı sakın söndürmesin diye, yüzleşin işte bu halinizle.
Yüzleşelim evet.
Partili ama öncelikle yakın akraba eş dostları münhalsiz sınavsız istihdam edin ve sonra dönün bize ve deyin ki ülkenin gerçekleri bu istihdam yapma imkanımız yok bütçe el vermiyor deyin ve tırtıklayın parti çıkarları için ülke bütçesini.
Yüzleşelim evet.
Yüzleştik biz
Ve dönüp baktık, yüzünüz var mı diye.
Ya siz aynaya baktığınızda yüzünüzü görebiliyor musunuz.
Daha asgari ücretten söz etmedik aloooooo