En enn gelişmiş digital müzik setiniz var.
Güle güle kullanın.
Güle güle kullanın da o teknoloji harikasında ne dinliyorsunuz.
Ya da zenginlik ne demektir bir düşünün.
Çok çok, yedi sülalenize yedi nesil yetecek kadar paranız var.
Var da o para ile ne yapıyorsunuz.
Denize sıfır villayı kondurdunuz tamam anladık da zenginlik dediğiniz bu mu. Denize sıfır villanıza yüzme havuzunuzu da kondurdunuz e ee bu mu yani zengin olmak.
Bu biraz da acıklı güldürü bir görmemişin oğlu / kızı olmak durumu.
Zengin olmak üzerinde hem teker teker kişiler ve hem de örgütler partiler hükümet ve devlet olarak düşünmemiz gerekiyor.
Ne kadar pahalıya satılırsa satılsın yine de etin antrikot ya da biftek kısımlarından kilolarca alabilirim diyorsanız bu sizin zengin değil çok parası olan aptalın teki olduğunuzu da kanıtlayabilir eğer zenginlikten anladığınız kırk odalı yüzme havuzlu birkaç villaya birkaç son model ve çok lüks bir iki yılda bir daha üst / daha yeni modeliyle değiştirmek üzere otomobiller almak, komşularınızın maaşı kadar bir miktarı evlatçıklarınızın kredi kartlarına limit olarak koyabilmekse.
Bir durun ve düşünün.
Önce şunda anlaşalım düşünme kapasitesi ve akıl cepteki  kasadaki para ile doğrudan ilintili değildir hatta çoğu zaman paranın çokluğu aklın azalması ile sonuçlanır.
Ya işte böyle.
Zenginlik dediğimiz şey yaşam biçimi ile ilgili olmalıdır parayla değil.
Aklını vicdan onur şefkat merhamet vefa dostluk duygularıyla yoğuran kişiye zengin derim ben ve bu özellikleri erdemleri içinde geliştiren kişi / kişiler zengindir ve bu zenginlik de insan ruhunu geliştirir ince zevklerin sahibi yapar.
Gülten Akın boşuna mı yazmıştı İLK YAZ şiirini
‘‘Ah, kimselerin vakti yok /  Durup ince şeyleri anlamaya / Kalın fırçalarını kullanarak geçiyorlar / Evler çocuklar mezarlar çizerek dünyaya / Yitenler olduğu görülüyor bir türküyü açtılar mı / Bakıp  kapatıyorlar / Geceye giriyor türküler ve ince şeyler ’’
Vaktimiz var oysa durup ince şeyleri düşünmek anlamak ve yapmak için.
Siz siz olmak isterseniz seviniz, sevilecek her şeyi ve önemseyin duyguları paradan daha çok.