Bir film seyretmiştim yıllar önce.Özetle tecavüz suçu ışlemediği halde bir genç haksız bir şikayet neticesinde mahkeme
tarafından hapisle mahkum edilmişti.. Bursla onurlandırılmış parlaK bir öğrenci olması yanında Uusal lige aday yetenekli ve iyi bir futbolcuydu ayni zamanda.
Çok kısa bir arkadaşlık yaşamıştı bir kızla. Ve bu arkadaşlıklarını ileri götürmediklari halde,kızın ailesi hazırladıkları çirkin oyunlarına delikanlıyı  alet etmişlerdi.
Kız ailesi kızlarına tecavüz edildiği savıyla genci polise şikayet etmişler.Avukatları vasıtasiyla da maddi tazminat talep etmişlerdi. Suçlu olmıyan genç iyi savulması nedeniyle davayı kaybederek hapse mahkum edilmişti.Kız ailesi de yüklü bir tazminatla ödüllendirilmişti.
Çok sevdiği okulundan uzaklaşmış olması yanında canı gibi sevdiği futboldan da men edilmişti uzun süre. Sonuçta aklanıp özgürlüğünü geri almak uğruna büyük bir mücadeleye girmişti iyi bir avukat tutarak kendisine.
Bin bir  zorlukla davayı istinafa taşımaya başarmış ve sonuçta aklanarak özgürlüğüne kavuşmuştur.Böylece yaşı ilerlemesine karşın iyi futboluyla tanınmış olan genç yeniden bir kuluple sözleme imzalamıştır.
Keşke her zaman ve her yerde adalet  denilen hak sahibine dönebilse de haksızca nahkum edilmese insanlar.. Masum insanlar çürümeseler haksızca hapishanelerde.
Hak,hukuk ve adalet egemen olsun dünyada. Kötülüklerini kusmaya fırsat ve imkan bulmasın kötü niyetliler.