Deniz sahilinde yaşamak  bambaşka bir şey iyi bilirim... Çocukken yıldızlı gecelerde, özellikle yaz aylarında, gökýüzünü ve gökyüzündeki  doğa olaylarını seyretmek kah minik beynimle  kainat denilen mucizeyi düşünme çabası göstermek, kah hayaller kurmak ... Belki de gelecekteki kişiliğimin niye bu kadar duygusal olabileceğinin nedenlerinden  en önemlisiydi..
Hele gökyüzü ile ilgili çoculluğun kıt bilgileri yüzünden, böylesine esrarlı bir alem hakkında muhakeme edip çıkarsadığım bir takım yargılara karşı takıntılarım düşünce dünyamı gelecekte de çok etkileyecekti.
Nitekim haklı çıkmıştım bazı tahminlerimde. Yaz ayları gecelerinde izlediklerim hayli merakımı celbetmekteydi.Bir yandan yıldızlar alemi bir yandan yıldız kümeleri ve  denize dalıp dalıp tekrar çıktıkları yere dönmiyen meteorlar Ve o çağlardaki aklımın yetenekleri ve bununla birlikte hayal gücümün katklıları ile olağandışı sebep-sonuç ilişkileri...
Sanıyordum ki denize dalıp dalıp  tekrar eski yerlerine dönemiyen yıldız parçaları meteorlar, denize tutsak oldukları için yanıp yanıp sönerek üzüntülerini  anlatıyorlardı.
Sanki duygusal karakterimin oluşumunu sonradan çok etkilemiş olabilir kanımca bu gözlem ve hayallerim. Zaman geçtikçe gökyüzü olaylari beynimde bilimsel olarak aydınlanmıştı.Ama ne yazık ki doğru bilgilgilerim çocukluğumdski hayallerim kadar beni mutlu etmemiştir.
Bence çocuklukluk çok eylenceli  bir çağdır insan için. Hoşça kal çocukluğumHoşça kal çocukluğumun  unutulmaz oyuncakları YAKAMOZLARIM