Nasıl aramaz insan Eski yaşamı.... Geçimin zor olduğu dönemler olmasına karşın.
Bazan anımsadığıma pişman olurum eskinin saf ve temiz insanını. Her gün tanık oldukça bir çok sapıkça olgulara... Esrar ve fuhuş olayları gırla.
Üç kuruşluk haram çikar uğruna nasıl çığnenir bin yıllık kuralar. Ne ayiptan rahatsız olurlar Ne de etkilenirler yasaklardan.
Ne oldu da böyla oldu insanlar Araştırin hey akademist ulemalar. Eskilerde insanlar, sosyal yaptırımlara daha çok maruz kaldıklarından belki.... Ve belki de bir çok istemleri geriye itildiğinden insanlar ağırbaşlı, kontrollü olmayı makbul bir rol biçimi olarak benimsiyorlardı.
Ve toplum şekilleniyordu bu kriterlerle. Ağır taş köşe taşı derdi hep büyüklerimiz... Hatta güleceksiniz buna uslu ve namuslu  ağırbaşlı olanlara maşallah kız gibi oğlan Veya kız oğlan kız derler ve bundan mutlu olurdu ebeveyinler.
Bu durumu çok tasvip ettiğimi sanmayın. Günümüzün gençliğine gıpta ediyorum aksine.
Daha özgüvenliler şimdiki gençler. Daha uyanıklar. Düşüncelerini,hislerini çekinmeden ortaya dökerler... Şikayetim bunlar değil.
Bunlar iftihar ettiğim gerçekler. Ama suçlar,vukuatlar artmaktadır günden güne,saat be saat hatta.
Toplumun canı acıyor. İnsan ilişkilerinde güvensizlik tavan yapıyor. İnsanlarımız tedirgin. Daha parlak bir gelecek için tünelin ucunda bir ışık göremiyor.
Abarttığımı sanmayın ama bunun adı sosyal melankoli. Bilhassa yurt dışından içimize katılan, eğitimsiz ve niteliksiz bir nufus var ki pes.
Bence topluma göç kabul ederken titizlik gösterilmiyor gerektiğince. Lütfen güzelim Kıbrıs Türk İnsanını bu kadar huzursuz ve mutsuz etmeyiniz  sayın yetkililer.
Aslında buna hakkınız da yok. Bunu haketmiyor insanımız. Öğünülecek güzel bir Halkımız var.