Deniz sahilinde yaşamak  bambaşka bir şey iyi bilirim... Çocukken yıldızlı gecelerde, özellikle yaz aylarında, gökyüzünü ve gökyüzündeki  doğa olaylarını seyretmek kah minnacık beynimle kainat denilen mucizeyidüşünebilmek, kah hayaller kurmak ... belki de gelecekteki kişiliğimin niye bu kadar duygusal olabileceğinin nedenlerinden  en önemlisiydi..
Hele gökyüzü ile ilgili çocukluğun kıt bilgileri yüzünden, böylesine esrarlı bir alem hakkında muhakeme edip çıkardığım bir takım yargılara karşı takıntılarım düşünce dünyamı gelecekte de çok etkileyecekti.
Yaz ayları gecelerinde izlediklerim hayli merakımı celbetmekteydi.Bir yandan yıldızlar alemi bir yandan yıldız kümeleri ve  denize dalıp dalıp tekrar çıktıkları yere dönmiyen meteorlarVe o çağlardaki aklımın yetenekleri ve bununla birlikte hayal gücümün katkıları ile olağandışı sebep-sonuç ilişkileri... Sanıyordum ki denize dalıp dalıp tekrar eski yerlerine dönemiyen yıldız parçaları meteorlar, denize tutsak oldukları için yanıp yanıp sönerek üzüntülerini anlatıyorlardı.
Sanki duygusal karakterimin oluşumunu sonradan çok etkilemiş olabilir kanımca bu gözlem ve hayallerim. Zaman geçtikçe gökyüzü olayları beynimdebilimsel olarak aydınlanmıştı.
Ama ne yazık ki doğru bilgilerimçocukluğumdaki hayallerim kadar beni mutlu etmemiştir.Bence çocukluk çok eylenceli bir çağdır insan için.
Hoşça kal çocukluğum Hoşça kal çocukluğumun  unutulmaz oyuncakları
YAKAMOZLARIM